O co tu chodzi?

Skrót polityczny to serwis, który docelowo stanie się bazą danych na temat polskich polityków. Cyfryzuję oświadczenia majątkowe, wydatki oraz inne dostępne publicznie dane i prezentuję je w czytelnej dla wszystkich formie.

W pierwszym etapie skupiam się tylko na oświadczeniach majątkowych, ale w przyszłości pojawią się również inne dane, np. sprawdzimy, ile Kancelarię Sejmu (czyli nas) kosztowało utrzymanie konkretnego posła wliczając w to liczbę lotów po kraju, liczbę lotów zagranicznych, czy koszt utrzymania biura poselskiego (w tym kilometrówki!).

Kim jestem?

radek karbowskiNazywam się Radosław Karbowski. Nie jestem związany z żadną partią, ruchem politycznym czy redakcją. Możesz kojarzyć mnie z Twittera, na którym zajmuję się polityką – głównie analizami i liczbami. Większość informacji publikuję zachowując pełen obiektywizm.

Moje wpisy w ciągu ostatnich miesięcy wygenerowały dziesiątki milionów wyświetleń, a zdobytą tam popularność chcę przeszyć w sukces Skrótu politycznego, bo osobiście uważam, że czegoś takiego w Polsce brakuje.

Realizuję ten projekt w 100% „po godzinach”, a za jego utrzymanie odpowiadają darczyńcy w serwisie Patronite. Jeśli podoba Ci się to, co robię – możesz do nich dołączyć. Najniższy próg wsparcia to 8 zł miesięcznie.

Z góry dziękuję!